Пренасочување на сообраќајот за празникот Велигден


partizanska-semafor19 април, сабота, од 19 до 02 часот на 20 април, недела, ќе биде пренасочен сообраќајот околу соборниот храм „Св. Климент Охридски“ и тоа на бул. „Партизански одреди“ на потегот од крстосницата со ул. „Франклин Рузвелт“, кај „Симпо“, се до крстосницата со бул. „ВМРО“ и зградата на Македонски пошти и на бул. „Климент Охридски“ на потегот од крстосницата со бул. „Илинден“, кај Владата на Република Македонија, се до крстосницата со ул. „Димитрие Чуповски“ кај студентскиот дом.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1