Прес-конференција на Груевски во 16 часот


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во 16 часот ќе одржи прес-конференција во седиштето на партијата, информираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Прес-конференцијата на првиот човек на ДПМНЕ следува по прес-конференцијата на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева каде што соопшти дека СЈО ќе поднесе 17 обвиненија за 18 предмети за 94 физички лица и 7 правни лица

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1