Прес во МВР за информациите за инцидент во Гошинце


Министерството за внатрешни работи за попладнево закажа прес-конференција на која се очекува да соопшти повеќе детали во врска со информациите за инцидент во полициската станица во Гошинце во општина Липково.

mvr-zgrada

Медиумите јавија дека група вооружени лица ја зазеле полициската станица. Според првичните информации тие наводно го земале оружјето, а полицајците ги избркале.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1