Претепан и избоден ученик во училиштето “Нико Нестор”


pOLICIJAМомчето било прободено со нож денеска околу 15 часот. Според информациите на Плусинфо, групата насилници кои го повредиле ученикот се поранешни ученици на “Нико Нестор”.

– Убодната рана е во посредна близина на левиот бубрег, но лекарите од Ургентниот оддел го спречиле крвавењето и момчето не е во животна опасност, изјавиле од струшката болница, пренесува Плусинфо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1