Фото: Гангнам стај бил танц за жртвување во коj убивале дете


Дознајемо.ком пишува дека тоа сатански танц при кој се жртвувало дете, а го играле старите Кинези, Јапонците, Корејците и Виетнамците.

Gangham-otkrice-610x400Играњето на „Гангнам стајл“ започна случајно од Јужна Кореја, како што е познато, и го освои целиот свет.

Дознајемо.ком пишува дека тоа сатански танц при кој се жртвувало дете, а го играле старите Кинези, Јапонците, Корејците и Виетнамците.

Извор – Бриф

Gangham-otkrice2-1-e1359909533984

Gangham-otkrice-610x400

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1