Вознемирувачко видео: Тигар уби дресер среде престава


tigar35-годишниот тренер Александер Криспин, дресер во мексикански циркус почина откако бенгалски тигар го растргна среде настап во главниот град на Мексико.

При изведување на точката тигарот одеднаш скокна врз дресерот и го собори на земја. Вработените во циркусот веднаш притрчале на помош и удирајќи го со столици се обидуваа да го отргнат животното од телото на дресерот кое го влечеше наоколи. За несреќа тренерот бил гризнат за вратот и починал на патот до болницата.

КРАТЕР СРЕДЕ ПАТ ПРОГОЛТА АВТОМОБИЛ (ВИДЕО/ФОТО)
ФОТО: ГАНГНАМ СТАЈ БИЛ ТАНЦ ЗА ЖРТВУВАЊЕ ВО КОJ УБИВАЛЕ ДЕТЕ
НАРАЧАЛ КОМПЈУТЕР ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ – ДОБИЛ ДРВО (ФОТО)
ВИДЕО: ФОТО ОД АТЕНТАТОТ НА ГЛИГОРОВ СЕ ПОЈАВИ ВО СЕРИЈАТА “НЦИС ЛОС АНЏЕЛЕС”

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1