Нарачал компјутер преку интернет – добил ДРВО (Фото)


Ненад Петровиќ си нарачал компјутер преку интернет – нетбук Acer aspire one d257. курирот на Пост-експрес дошол на врата со кутијата и Ненад морал да му плати 11.000 динари пред да го земе. Кога си го отворил пакетот следел ШОК – внатре имало цепаница – дрво

Cepanica„Бев во шок. Веднаш отидов во Пошта за да пробам да го вратам пакетот, но таму ми рекоа дека курирот сè уште не ги раздолжил парите. Кога подоцна се вратив, ми рекоа дека тие немаат право да ја стопираат нарачката и не можат да ми помогнат. Не сторија ништо за да ме заштитат”, вели Петровиќ

Исто му кажале и во полиција – потполни ти пријава, ама …

Кога измамата ја пријавил во Купујем Продајем, освен тоа што му дале да пополни формулар за жалба, му рекле дека тие се само посредници, со што се оградиле од инцидентот. Од таму велат дека на разни начини се трудат да ги едуцираат и советуваат корисниците на нивниот сајт како да избегнат вакви и слични измами.

Poruka-na-fejsbuku2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1