Пријавете загадувач во Карпош


Општина Карпош ги повикува граѓаните да пријават загадувачи на средината на телефонот 078/257-640.

„Со цел да дејствуваме превентивно против загадувањето на животната средина, ве молиме да ги пријавите несовесните граѓани кои палат смет, гуми, кабли, пластика и друг токсичен отпад“, се вели во повикот од Општината.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1