Велија влезе во А1 ТВ и што затекна?


25 ноември, е годишнина од упадот на полицијата во просториите на А1 телевизија.

Сопственикот Велија Рамкоски вчера го посети објектот во кој беше сместена телевизијата и затекна скршени прозорци, откорнати тавани, шут и ѓубре.

Поминаа 7 години од затворањето на А1 ТВ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1