Принцот Чарлс како „Флоренс од Арабија“


Принцот Чарлс кој е во приватна посета на Саудиска Арабија дал се од себе за да се прилгоди на свеченоста која ја организираа членовите на тамошното кралско семејство, па дури играл и на традиционалниот танц Арда. Принцот во Ријад допатувал на 17 февруари, а по посетата на Ријад, следи и Катар.

Share Button
Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1