Принцот го дочекаа со леб и сол – вака изгледаше пристигнувањето на Чарлс и Камила во Србија


Британскиот престолонаследник принцот Чарлс и неговата сопруга Камила допатуваа денеска во Белград. Нив на аеродром ги пречека претседателот на Владата на Србија, Александар Вучиќ.edwqjifdjqifoiwerjgvfrwe

Принцот Чарлс и војвотката од Корнвол се пречекани со погача и сол, а на црвениот тепих ги пречекаа деца облечени во народни носии.

Чарлс и Камила ќе престојуваат два дена во Србија.

Погледнете како изгледаше нивниот пречек

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1