Принцот Вилијам спаси девојка повредена во сообраќајна несреќа


Британката се  повредила во близина на Бедфордшир, откако ја загубила контролата на автомобилот, кој завршил на покривот. Принцот Вилијам (33) и пружил итна помош на самото место.princ

Војводата од Кембриџ почна да работи како пилот на хеликоптер на итна помош во јули.

Освен што управува со хеликоптер, принцот дава и прва помош на повредените. Повредената девојка се опоравува во болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1