СМРТ ЗА ПУТИН, МОСКВА ЌЕ ГОРИ – СЕ ЗАКАНУВААТ ЏИХАДИСТИТЕ


Исламската држава објави на Интернет вознемирувачка порака, со која и се закануваат на Русија и на претседателот на земјата Владимир Путин.

Припадниците на исламската држава објавија и фотографија на уништен Црвен плоштад, симбол на Москва и Русија.

moskva gori

Оваа слика, како и сликата на црквата Свети Василиј, објавена од страна на припадниците на исламската држава се поставени со цел да се заплаши Русија. Покрајфотографијата џихадистите имаат напишано: “Смрт за Путин, наскоро доаѓаме”

Пораката на Твитер ја објави Рита Кац, директор на “Мапа”, компанијата која се специјализира за следење и анализирање на пораки на терористи..

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1