Природен мелем против стрии – неверојатно успешен!


Изматете 3 жолчки од јајца кои пред тоа не смеат да бидат чувани во фрижидер.

striiСо постојано мешање со пластична лажичка додадете 2 супени лажици масло од кантарион, супена лажица масло од шафран (шафриника), пет капки лимонов сок и три капки тинктура од невен. За цело време мешајте со пластична лажица.

Мелемот за стрии се нанесува во тенок слој, со помош на широка четка на местата зафатени од стрии. По половина час истуширајте се, и потоа во тенок слој нанесете крема за регенерација на кожата.

Третманот преименувајте го 2 пати неделно. Резултатите се видливи по 3 недели.

Попара.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1