Приведен напаѓачот кој пукаше во Никола Тодоров


Полицијата го приведе човекот кој попладневно отвори оган кон Министерството за здравство, кон Никола Тодоров. Напаѓачот бил приведен на лице место, а според информациите , се работи за средовечен маж на возраст од 50-60 години.
Според неофицијалните информации напаѓачот испукал два куршуми кон Никола Тодоров, но според последните податоци тој за среќа не е повреден.

Вработените се затворени во своите канцеларии, а министерството е блокирано од полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1