Снимка од инцидентот пред МЗ и обидот за убиство на Тодоров (ВИДЕО)


Денеска при влезот во Министерството за здравство непознато лице со неколку истрели од огнено оружје се обидело да го убие досегашниот министер за здравство и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров.

ТВ 21 објави снимка од инцидентот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1