Обид за атентат врз Никола Тодоров – пукање во Министерството за здравство


Се уште непознато лице отворило огран во протосриите на Министерството за здравство. Споре неофицијални и непотврдени информации пукано е во поранешниот министер за здравство Никола Тодоров.

Според неофицијалните информации ннапаѓачот испукал два куршуми најверојатно кон Никола Тодоров. Вработените се затворени во своите канцеларии, а министерството е блокирано од полиција.
Се уште не можеме да добиеме официјална потврда на оваа информација од полицијата. Извори од ВМРО-ДПМНЕ потврдуваат дека Тодоров бил мета на напдат

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1