Прободено 22-годишно момче пред споменикот „Филип Втори“ во Скопје


Група непознати лица ноќеска на платото пред споменикот „Филип Втори“ во Скопје нападнале 22-годишно момече прободувајќи го двапати во пределот на градниот кош

spomenik strelani kameni most

Министерството за внатрешни работи информира дека околу 3 часот по полноќ додека М.Ј. (1993), кој со две лица се движел кон „Стоковна куќа Мост“, бил нападнат од 4-5 лица и со остар предмет, најверојатно нож бил прободен два пати во пределот на градниот кош.

Од страна на Итна медицинска помош пренесен е во Градската општа болница за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1