Продаде повеќе од 300 милиони албуми, а денес само малкумина го препознаваат


Повеќето луѓе што би го сретнале на улица нема да го препознаат, а уште помал број од нив би рекле дека се работи за рок ѕвезда.

Но, познавачите на рокот многу добро знаат за кого станува збор, а тој деновиве повторно го привлече вниманието на британските медиуми,  иако и тие што го познаваат едвај би го препознале.djon dikon kvin

Неговото име е Џон Дикон и е поранешен басист на мегапопуларната група „Квин“. Тој ги има напишано некои од најголемите хитови на бендот, но со текот на годините се повлече и ужива во своето богатство.

Се проценува дека на својата сметка 64-годишниот Дикон има повеќе од 85 милиони фунти.

Иако со бендот не е од 1997 година, тој живее од славата на свои големи хитови, као што е „I Want To Break Free“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1