Професионални убијци од Босна го ликвидирале Сале Мутави – Погледнете за колкава вртоглава сума станува збор


Црногорски клан ангажирал платеници од БиХ како би ликвидирале лица кои биле на списокот за отстрел во Србија, пишува српски Блиц.sale

Еден од имињата на листата бил и Сале Мутави, чие убиство е платено со 300.000 евра, пишува Блиц.

Професионалните убијци кои со повеќе од 50 истрели од калашников го изрешетале Станковиќ од заседа за работата се платени со стока, кокаин.

Истиот клан стои зад најдениот арсенал оружје во близина на семејната куќа на Вучиќ, а мета им биле премиерот и неговиот брат, пишува весникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1