Професор Поповски- кандидат за претседател на ГРОМ


popovskiiПрофесорот Зоран Поповски ќе ја трча претседателската трка за ГРОМ.

За кандидат за претседател е избран на денешната седница на Централниот одбор на партијата. На претстојните избори Граѓанската опција на Македонија ќе излезе со слоганот “Храбро за Македонија “.

Поповски најави дека ќе води коректна кампања. Целна група ќе му бидат сите граѓани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1