Проклетство или случајност- После секој негов гол умира славна личност


Вчера почина познатиот американски актер Робин Вилијамс, а во неделата Арон Ремзи постигна погодок за Арсенал.

Со тоа продолжи тригодишното „проклетство“ и урбаната легенда која гласи дека Арон Ремзи со своите погодоци ден подоцна „погребува“ некоја светски славна личност. Секако дека станува збор за случајност, но навистина е неверојатно што ова се случува кој знае кој пат.

Ден после гол на Ремзи умираа или биле убиени Осама бин Ладен, Стив Џобс, Муамер Гадафи, Витни Хјустон, Пол Вокер…

aron

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1