Пронајдени изгубени пирамиди во Египет (Видео)


Со помош на сателитските снимки од Google Earth истражувајќи подолго време, археологот Ангела Микол наишла на податоци за одредени локации во Египет кои имаат пирамиди.

piramide-izgubljene-egipat-foto-youtube-1374320720-341849Таа смета дека тоа се заборавени пирамиди кои би можеле да бидат многу поголеми од веќе познатите.

Подоцна брачниот пар од Египет, Оман Медхат Камал-Ел Кадија и неговата сопруга Абдел-Хамид, кои се колекционери на стари карти, при што имаат и една карта која му припаѓала на Наполеон, тврдат дека навистина постојат тие локации и тоа би билa најголемата пирамида на светот.

Следуваат теренските истражувања за да да се пронајдат и истражат пирамидите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1