Пронајдени остатоците: Авионот носел половина милион долари помош за сиромашни!


Авионот на индонезиската компанија “Тригана”, во кој имало 49 патици, вклучувајќи пет деца и пет членови на екипажот, изгубил контакт со контролата за лет, кратко пред планираното слетување на аеродромот во градот Оксибил.avion1

Авионот  исчезна  во планинското подрачје на Папуа, а другиот авион кој бил испратен на потрага ги пронашол остатоците од кои сè уште излегувал чад, но засега нема информации дали има преживеани.

Според најновите информации, авионот пренесувал големи количини на пари, наменети за сиромашни семејства.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1