ТРАГЕДИЈА: 25 годишна девојка родила близначиња – таа и едното бебенце починале


Јавноста во Босна и Херцеговина остана во шок откако по пораѓањето, 25-годишната мајка починала заедно со едно од нејзините две деца кои ги роди.bliznacinja

За време на породувањето со близнаци, едно бебе успеа да преживее, а другото за жал не.

За жал и по анализите не може да се утврди причина за смртта на мајката и на бебето, но најверојатно се работи за застој на срцето и на белите дробови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1