Пронајдено исчезнатото 15 годишно момче – врзано и фрлено крај патот


Во селото Дивци кај Ваљево, пронајдено е 15-годишото момченце кое беше киднапирано вчера.

Случајот во полиција го пријавија неговите родители, а момчето чиј идентитет не се открива, било врзано со јаже и фрлено на магистралниот пат за Белград. srbija belgrad policija

Според информациите на српскиот Курир, случајните минувачи кои го забележале веднаш повикале полиција и Брза помош, а момчето било итно пренесено на Интензивна.

Момчето на полицијата и раскажало дека не се сеќава на ништо освен дека било во црн автомобил.

Полицијата се уште го истражува случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1