Родителите на убиените деца кај Смилковско езеро се сретнаа со Заев – Ја бараат вистината


„Се сретнавме со Заев и ги баравме материјалите и пораките на Фејзи Азири, кој, според нашите информации, комуницирал со нарачателите. Знаеме дека тие пораки постојат“, изјави Горан Накевски, татко на едно од убиените момчиња, за новинската агенција „Мета“.

Заев во повеќе наврати вети дека ќе објави сè што поседува за случајот „Монструм“. Семејствата на убиените момчиња вчера остварија средба со него барајќи да се дознае вистината. smilkovci-652

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1