Пронајдено момчето кое падна во провалија на Бабуна – пренесено е во болница


2010082212543354Полицискиот хеликоптер го пронајде момчето од Скопје, кое денеска паднало во длабока провалија на реката Бабуна. Планинарот е пренесен во Ургентниот центар.

Засега нема информации за здравствената состојба на повредениот. Повеќе информации се очекуваат подоцна.

Инаку, нема повредени меѓу деветмината планинари од Битола кои денеска се таму.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1