ПРОПЕА ЛИ КРИСТИЈАН ГОЛУБОВИЌ ВО ПОЛИЦИЈАТА – ПРЕБЛЕДЕ ОД ДОКАЗИТЕ


Контроверзниот учесник во реалното шоу „Фарма„, Кристијан Голубовиќ (46) вчера беше споведен во полиција на сослушување поради јавни признание за убиства и други криминални дејствија, кои пред инспекторите, тој сепак ги негираше, вели изворот за српски Блиц.

Голубовиќ им рекол на инспекторите дека на фармата зборувал многу, што не е точно.

–  Кристијан ги негираше сознанијата за какви било кривични дела – вели изворот674860_farma-kristijan-03_f

Голубовиќ бил испрашуван во полициската станица која е најблиску до “Фарма” во Лисовичи.
Тројца полицајци дојда доцна вчера попладне на имотот и го зедоа Голубовиќ со себе, а тоа предизвика општа узбуна.

Пред да  влезе во еден од полициските автомобили до станицата во Бараево, полицијата го информира Кристијан дека сторителот по расправата може да се врати на “Фарма”. Учесниците на фармата со солзи го испратија до марицата, особено жалеше женскиот дел.

Една од учесниците, Јасмина Меденица и се слоши додека полицајците го водеа Голубовиќ.

– Кристијан во полицијата даде изјава по повод неговите изјави во врска со атентатот рз на Воислав Шешељ, но на претпоставувените им одговорил и на сите други прашања. Нема апсолутно никаква причина да се напише кривична пријава или да се поведе кривична постапка – сето тоа е шоу-програма – изјави за “Блиц” Гвозден Голубовиќ неговиот адвокат.

Кристијан во реалното шоу говореше дека ги тепал ривали, влегол и украл работи од 5000 куќи, дека требал да го убие лидерот на СРС Воислав Шешељ … Ако се покаже дека некои од овие самообвинувања се вистинити полицијата врз основа на нив ќе направи кривична пријава и во понатамошна постапка ќе го преземе Виското овбинителство, изјавија од полицијата.
Основниот суд, во понеделник ќе одлучува за барањето за одлагање на казната затвор на Голубовиќ , бидејќи вчера заврши неговото шестмесечно одложување на отслужување на затворска казна.

– Нема причина дека барањето не може да се прифати повторно, тоа беше позитивно оценето од страна на судските службеници – додаде адвокатот Голубовиќ.

Тој е осуден на осум години затвор, за продажба на хероин, половината ја отслужи, но остатокот е одложен поради раѓањето на неговот дете.

По враќањето во фармата во Лисовичиc, Голубовиќ бил нервозен и неверојатно блед. “Поради глупости јас сум .. тука. Јас бев таму каде што не треба. Одам да се одморам. По пет часа разговори “, рече Кристијан Милиќ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1