Иде споен викенд – Понеделник е неработен ден


Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), следниот понеделник е неработен ден.20130226-makedonija zname

Имено, 11 октомври 2015 година (недела), Денот на народното востание, односно 12 октомври (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика им го честита Денот на народното востание на граѓаните на Република Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1