Просинечки: Шкендија? Ма дајте луѓе, немој да ме е**те!


Бројни се шпекулациите и сега околу наследникот на Рој Ференчина на клупата на Шкендија, а меѓу спомнуваните имиња се најде и она на хрватската фудбалска легенда Роберт Просинечки.

prosinecki

Сепак, Просинечки во изјава за српскиот „Моцарт спорт“ категорично ја демантира таквата можност.

„Шкендија? Ма дајте луѓе, немој да ме е… со тоа! Јас сум на море, немам појма за што ми зборувате“ – е одговорот на Просинечки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1