Точно знаеме како загина Борис Трајковски, вели шефот на истрагата, Кулиќ


Шефот на повторената истрага за авионската несреќа во која загинаа претседателот Борис Трајковски, седуммина членови на делегацијата и двајца пилоти, Омер Кулиќ, во текот на овој месец ќе ги соопшти резултатите од истрагата.

Trajkovski_kinger_0_1

Кулиќ за „Вест“, изјави дека сега се знаат актерите и одговорните авторитети поврзани со падот на претседателскиот „кингер“, а наскоро јавноста ќе ги дознае сите детали.

Конечно ќе ја дознаеме вистината за падот на Кингерот – Ал Џезеира и National Geografic снимаат документарци

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1