Протест пред Владата


Граѓани и денес пред објектот на Владата излегоа на протест по третата „бомба“ која вчера ја обелодени СДСМ. И денеска се скандираат „Уа!“ и „Убијци“.

На бели листови на заштитната ограда залепени се листови на кои пишува „Слобода за Љубе“, „Слобода за Македонија“.

Фото - Плусинфо

Фото – Плусинфо

Просториите на Радио Слободна Македонија (РСМ) кои се наоѓаат веднаш спроти зградата попладнево биле мета на незадоволните протестанти, кои започнале да тропаат по прозорите и да извикуваат недолични зборови, вели исплашена новинарка која била во просториите на радиото, објави Курир.

Фото - Курур

Фото – Курур

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1