Почина млада руска спортистка – и` запрело срцето за време на трка во Сибир


Руската бијатлонка Алина Јакимкина (21) починала од срцев удар за време на Купот на Русија, соопштено е на официјалниот сајт на Бијатлонската унија на Русија.skijanje skijac

Несреќната Јакимкина колабрирала за време на трка на 15 километри во сибирски Тијмен.

Како што е наведено во соопштението, срцето на младата спортистка застанало за време на трката, а лекарите кои веднаш притрчале во помош не можеле да и` го спасат животот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1