Протести во Ѓорче Петров, полицијата ја блокира населбата (Видео)


Група од стотина, главно млади луѓе и од другите скопски населби веќе се собраа на местото на убиството во близина на очната клиника. Полицијата ги блокира приодите кон населбата

gjorce protestСтотина млади жители на Ѓорче Петров пред околу еден час околу 19 часот повторно протестираат  поради убиството на Ангел Петковски. Забележливо е зголемено присуство на полициските сили, а засега протестот е мирен.

Денеска министерката за внатрешни работи, градоначалникот на Ѓорче Петров и многу организации и граѓани повикаа да не се потпаѓа на провокации

Video/Foto – Netpress

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1