Проверете дали ве има на списокот за теренска проверка што го објави ДИК


Државната изборна комисија (ДИК) пред малку на официјалната интернет страница го објави списокот на гласачи кои се проверуваат теренски по име презиме и адреса на живеење.glasanje izbori sobranie

ДИК вчера со пет гласа за и четири против, реши овие информации да бидат достапни за јавноста.

Списокот е достапен на овој линк

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1