Родителите на Маринко скршени – се слушаат лелеци


Родителите на популарниот актер Маринко кој по долгата и тешка болест го загуби животот, се скршени од болка.

Мирјана и Велизар тешко ја поднесоа смртта на своето чедо, едвај стојат на нозе и од нивната куќа се слушаат лелеци од болка.marinko-madzgalj500

– Сине најубав, вратете ми го синот… Вратете го мајка му уште еднаш да го бакне, Боже мој, оваа болка не можам да ја издржам, викала неутешната мајка Мирјана.

Иако беа свесни дека нивното дете се бори со тешка болест, тие верувале дека тој ќе преброди се и со божја помош ќе ја победи болеста. Веста за смртта ја дознале додека биле дома.

Роднините и пријателите се постојано околу мајката и таткото, но Мирјана одбива да зборува, јаде и пие. Целото семејство е завиено во црно.

Соседите велат дека Маринко многу си го сакал семејството и неговите родители му биле пример.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1