Проверете сами – има ли гужва на граница и на патарина


tur-granica_620x0Каква е состојбата на патиштата, има ли гужва на граничните премини? Овие информации сега и сами ќе можете да ги проверите директно на интернет страницата на јавното претпријатие за државни патишта.

На вебстраницата, што денеска ја презентираа министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, секој граѓанин може да добие слика од камерите поставени на повеќе локации, на патарините и граничните премини.

Каква е состојбата на патиштата, проверете на следниот ЛИНК

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1