Проверувајте што прават децата на Фејс – 12 год девојче најновата жртва на опасна фејс игра


Новата мода ги  поттикнува младите да се палат пред камера и да  ги закажуваат  клипчињата  на интернет. Понекогаш, сепак,   излеваат алкохол и врз помали деца и ги палат. 
20140802.omrsvjqwyq1Дејзи Сумер од Кејп Жирардели, Мисури, е одведена во болница со изгореници по грбот, пренесува “Дејли Меил”.
Дејзи изјави дека се повредила, откако го  прифатила “предизвикот”. Излеа парфем врз нејзиниот стомак и го запали, во следниот момент се тркалав  на подот, обидувајќи се да го изгаснам огнот и така и си го изгорев и грбот”, раскажа таа.
Пред неколку дена беше соопштено за момче од Кентаки, примено во болница со втор степен изгореници, откако одлучило  да ја  следи опасната мода. Тој се посипал  со алкохол и сам се снимил како гори.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1