ПРВИ ФОТОГРАФИИ: Ова е новата принцеза на Британија!


Војвотката од Кембриџ денес роди девојче, а цела Велика Британија доби нова престолонаследничка.

Името на новото кралско бебе не е познато, а до тогаш, како што пишуваат светските медиуми, ќе се ословува со титулата принцеза.

Голем број обожаватели со податоци и транспаренти го поздравија кралското семејство и имаа моќност да ја видат принцезата кога со родителите ја напушти болницата.

princeza3-500 princeza4-500 princeza5500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1