Тешка сообраќајка: Автобус прегази пешак на Првомајска


Тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице се случи вечерва околу 20:10 часот на булеварот „Борис Трајковски“, јавува Курир

policija-lenta-540x312

Од СВР Скопје за Курир велат дека автобус на ЈСП удрил во непознато машко лице кое починало на лице место. Починатиот маж, според првичните информации е на возраст од околу 65 години.

Полицијата на местото на несреќата извршува увид, по што ќе бидат познати деталите за истата. Идентитетот на починатиот маж засега не е познат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1