Пукање на Бит-Пазар – нема повредени


Вооружена престрелка меѓу две неколку лица од два автомобили се случила вчера околу 19 часот на Бит-Пазар.

policijaОд полицијата информираат дека вооружената престрелка се случила помеѓу Е.К.(28) и неговиот сопатник А.Х.(20) кои се превезувале со „БМВ“ од една страна и од друга страна непознати лица со „Мерцедес“.

Од пукањето повредени лица нема, а на местото на настанот пронајдена е една чаура.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите и расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1