Пукање на Косово: Нападнати две оклопни возила на „Еулекс“!


Портпаролот на Еулекс Драгана Соломон изјаила дека две оклопни возила на Еулекс се погодени во близина на Лепосавиќ и дека нема повредени.

Соломон за Танјуг рекла дека истрагата е во тек и дека се уште не се знае причината за инцидентот.

Соломон додала дека не може да изнесе повеќе информации за тој инцидент.

Members of the Kosovo police special forces stand by the vehicle in the ethnically divided town of Mitrovica

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1