Пукање во Карпош 4 – со автоматска пушка пукал во телевизор – го изнервирала жената


Маж на возраст од околу 40 години е приведен попладнево од страна на полицијата откако отворил оган од автоматска пушка во својот стан во втората кула на улицата Вич во Карпош 4.

policija uvid

Во моментов полицијата врши увид на местото на инцидентот во кој што најверојатно е повредено и едно лице, но за ова нема потврдени информации.

Според очевидци од станот на ,,пукачот,, се слушала жестока кавга со сопругата по што се чуле и рафалните истрели. Неофицијално, изнервиран од кавгата со сопругата мажит ја земал пушката и го изрешетал телевизорот.

Мажот е приведен

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1