Пукање во Лопате – полицијата го блокираше излезот кон Куманово


Некаде после 21 часот, жителите на село Лопате, со фотографија испратена до редакцијата на Кумановски Муабети, информираа дека во селото има зголемено присуство на полицијата, откако одекнала стрелба од огнено оружје.

Жителите на селото, испаничени поради ситуацијата, информираа дека излезот од селото кон Куманово преку железничката пруга бил блокиран од страна на полицијата.

Foto - Кумановски Муабети

Foto – Кумановски Муабети

Во момент на изготвувањето на информацијата, од кумановската полиција дознаваме дека се работи за вооружена престрелка на локални жители, и не се пријавени човечки жртви.

Според СВР Куманово, во престрелката има ранети лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1