Пукање во Тексас-има жртви


Вооружен маж отворил оган во центарот на Остин, главниот град на Тексас, а полицијата наведува дека најмалку едно лице е мртво, а повеќе повредени.teksas policija

Полцијата на својот Твитер профил јавила дека вооружениот маж се наоѓа во центарот на Остин и ги предупредила своите граѓани да не излегуваат од дома.

Точниот број на жртви не се знае, како ни причината за пукањето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1