Пукна водоводна цевка, Кичево поплавено, кичевчани без вода


Поради пукање на водоводна цевка на Булеварот Ослободување, поголемиот дел на Кичево во вечерните часови остана без вода за пиење

По дефектот повеќето улици во центарот наКичево за кратко време се претворија во вистински реки.

Граѓаните на Кичево последнава година се навикнаа на честите проблеми од немање вода за пиење , така што и овој проблем стоички ќе го поднесат.

Nova Makedonija

17062013003930_Pukanjeto na cevkata gi pretvori ulicite vio vistinski reki- Kicevo[1]

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1