ПУКНАЛО СТАКЛО: Авион во кој се наоѓал Венизелос принудно слетал во Солун


Владин авион со кој патувал грчкиот министер за надворешни работи Евангелос Ванизелос во Италија, принудно слетал во Солун, откако во кокпитот пукнало стакло на прозорецот.

venizelosКако што соопшти Министерството за надворешни работи на Грција, проблемот се случил на висина од 11.300 метри, поради што авионот слетал на најблискиот аеродром во Солун.

Винизелос патувал од Турција во Милано, каде ќе присуствува на состанокот на министрите за надворешни работи на ЕУ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1