Кривична за стружанецот што рани пет лица на свадба


Полициската станица Струга поднесе кривична пријава против Н.В.(52) од с. Џепин за сторени кривични дела „предизвикување општа опасност“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материјал“.

pistolНа 3. овој месец, околу 14,30 часот во с. Џепин на свадбена веселба пријавениот од балконот на неговата куќа со пиштол кој го поседувал без дозвола испукал шест куршуми кои се одбиле од бетонската плоча при тоа ранувајќи пет лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1