Путин не го тргна погледот од Меланија Трамп


На самиотот на Г-20 во Хамбург, американскиот претседател Доналд Трамп е придружувам од убавата сопруга Меланија, која се појави во бел фустан со реси во стилот на 20-титие години и, како што може да се види и од фотографијата, го воодушеви рускиот претседател Владимир Путин.

Вчерашната прва средба меѓи американскиот и рускиот претседател беше планирано да трае трае половина час, но разговорот се оддолжил на речиси 2,5 часа.

Путин одвоил неколку минути време од состанокот за да го посвети на првата дама на САД, со која разговарале во опуштена и пријателска атмосфера.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1